অসম ৰাজ্যিক জমিয়তৰ দুটা গোটৰ দুয়োজ সভাপতি একেলগে একেখন মঞ্চত

68

অসম ৰাজ্যিক জমিয়তৰ দুটা গোটৰ দুয়োজ সভাপতি একেলগে একেখন মঞ্চত
দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , হোজাই ,১৯ ফেব্ৰুৱাৰীঃ হোজাই জিলাৰ যমুনামুখ সমষ্টিতৰ প্ৰসিদ্ধ ইছলামীক শিক্ষানুষ্ঠান ৰহমত নগৰ মাদ্ৰাছা । এই মাদ্ৰাছা খনত প্ৰতিবছৰৰ বাৰ্ষিক জলছা বা ওৱাজ মেহফিল বাংলা ফাগুন মাহৰ প্ৰথমটো বুধবাৰে অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব বুলি স্থীৰ কৰি ৰখা হৈছে আৰু এই ধাৰাবাহিকতা আজি ৭১ তম বছৰতে ভৰি দিয়ে । এই জলছাত পাচঁৰ পৰা ছয় লাখ মানুহৰ সমাগম ঘটে । অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ইছলাম ধৰ্মাৱলম্বী মানুহ আহে । জিলা প্ৰশাসনে ইয়াত নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কটকটীয়া কৰি তুলি ৰখা পৰিলক্ষিত হয় । বুধবাৰে অৰ্থাৎ 17 ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে মাদ্ৰাছা খনৰ বাৰ্ষিক জলছা অনুষ্ঠিত হয় । এই অনুষ্ঠানত অসম ৰাজ্যিক জমিয়তৰ দুটা গোটৰ দুয়োজন সভাপতি Aiudf ৰ সভাপতি তথা ধুবুৰীৰ সাংসদ মৌলানা বদৰুদ্দিন আজমল আৰু মোস্তাক আনফৰক একেলগে একেখন মঞ্চত বহি এটা অন্তৰংগ আলোচনা কৰি থকা পৰিলক্ষিত হৈছে । যিটো সময়ত এটা গোটে আনটো গোটৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত বিপৰীতমুখী স্থিতি গ্ৰহণ কৰা দেখা যায়। দুয়োজন নেতাৰ এনে অন্তৰংগ মূহুৰ্তয় সমাগত বিধানসভা নিৰ্বাচনত কিবা নহয় কিবা এটা প্ৰভাৱ পৰাৰ ইংগিত প্ৰদান কৰিছে বুলি সাধাৰণ জনতাৰ অনুমান হৈছে । তেওঁলোকৰ এই আলোচনায় সময়ত কি ৰূপ ধাৰণ কৰে , সেয়া কিন্তু লক্ষ্যনীয় বিষয় হ’ব।

Total Page Visits: 7 - Today Page Visits: 4