ঢকুৱাত এছিয়ান মিছন ইনষ্টিটিউটৰ উদ্যোগত স্বচ্ছতা সম্পৰ্কে সজাগতা সভা

62

ঢকুৱাত এছিয়ান মিছন ইনষ্টিটিউটৰ উদ্যোগত স্বচ্ছতা সম্পৰ্কে সজাগতা সভা
দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , প্ৰতিবেদক , হাউলী , ১৩ মাৰ্চ : অসম বিজ্ঞান প্ৰযুক্তিবিদ্যা আৰু পৰিবেশ পৰিষদৰ তত্বাৱধানত, ভাৰত চৰকাৰৰ পৰিবেশ , বন আৰু জলবায়ু পৰিৱৰ্তন মন্ত্ৰালয়ৰ পৃষ্ঠ পোষকতাত , এন জি চি অসমৰ বৰপেটা জিলাৰ ন’ডেল এজেন্সী এছিয়ান মিছন ইনষ্টিটিউটৰ উদ্যোগত আৰু ঢকুৱা হাইমাদ্ৰাছা ইকো-ক্লাৱৰ সহযোগত আজি দিনযোৰা কাৰ্যসূচীৰে বৰপেটা জিলাৰ ধকুৱাত স্বচ্ছতা একছন প্লেন ৰূপায়ন কৰা হয় । তদুপলক্ষে ৰাতিপুৱা ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলৰ দ্বাৰা ৰাজহুৱা স্থান , বজাৰ ছাফাই অভিযানৰ অন্তত বৃক্ষৰোপন কৰি ৰাইজক সজাগতাৰ উদ্দেশ্যে হাতে হাতে বিভিন্ন পৰিৱেশ সংৰক্ষণৰ শ্লোগান সম্বলিত প্লেকাৰ্ড লৈ বিৰাট সমদল উলিয়ায় । ইয়াৰ পিছত দিনৰ ২ বজাত ধকুৱা হাইমাদ্ৰাছা প্ৰাংগনত প্ৰধান শিক্ষয়িত্ৰী ছামছুন নেহাৰৰ পৌৰহিত্যত অনুষ্ঠিত মুকলি সভাত সমল ব্যক্তি হিচাপে উপস্থিত থাকি বক্তব্য আগবঢ়ায় ক্ৰমে এছিয়ানৰ পৰিচালন সঞ্চালক ডাঃ এ কে শিকদাৰ, বিজ্ঞান শিক্ষয়িত্ৰী দৰ্শনা গগৈৰ লগতে কেইবা গৰাকী গন্য-মান্য ব্যক্তিয়ে । উল্লেখযোগ্য যে , আজিৰ এই অনুষ্ঠানতেই ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলৰ মাজত স্বচ্ছতাৰ ওপৰত আকস্মিক বক্তৃতা , চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত কৰি পুৰস্কাৰ বিতৰণ কৰা হয় । সভাৰ শেষত সকলোলৈ শলাগৰ শৰাই আহবঢ়ায় এছিয়ানৰ সমন্বয়ক এডভোকেট মেহবুব শ্বহীদে । আজিৰ এই কাৰ্য্যসূচীত বিদ্যালয়ৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী,কৰ্মচাৰী,স্হানীয় ৰাইজৰ লগতে তিনিশৰো অধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰি শোভা বৰ্ধন কৰে।