ধুবুৰীৰ গৌৰীপুৰত কোটি টকীয়া এছ অ পি ডি-জি আঁচনিৰ ৰাস্তা-পকী বক্স কালবাৰ্ড কামৰ শুভ উদ্বোধন

    0
    94

    ধুবুৰীৰ গৌৰীপুৰত কোটি টকীয়া এছ অ পি ডি-জি আঁচনিৰ ৰাস্তা-পকী বক্স কালবাৰ্ড কামৰ শুভ উদ্বোধন
    দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , ছামচুল হক সেখ , ধুবুৰী , ৭ ফেব্ৰুৱাৰী : গৌৰীপুৰ সমষ্টিৰ আলমগঞ্জ শিলাইৰপাৰ গাঁৱৰ পৰা শ্যামচৰনেৰকুটি ৰাস্তাৰ মাজমজিয়াত থকা ঠাইত আৰ চি চি ব্লকৰ ৰাস্তা আৰু পকী বক্স কালবাৰ্ড নিৰ্মাণ কামৰ শুভ উদ্বোধন কৰে সমষ্টি খনৰ বিধায়ক নিজানুৰ ৰহমানে। উল্লেখ্য যে,ধুবুৰী জিলাৰ গড়কাপ্তানি বিভাগৰ ধুবুৰী মহকুমাৰ অধীনত এছ অ পি ডি-জি আঁচনিৰ ২০২০-২১ বিত্তীয় বৰ্ষৰ অধীনস্থ আলমগঞ্জ শিলাইৰপাৰৰ ৰাস্তাৰ পৰা শ্যামচৰনেৰকুটি ৰাস্তাৰ মাজমজিয়াত ১ কোটি ১২ লাখ ২১ হাজাৰ ৪ শ ৯৬ টকা ব্যয় সাপেক্ষে এখন পকী বক্স কালবাৰ্ডৰ লগতে আৰ চি চি ব্লকৰ ৰাস্তা নিৰ্মাণ কামৰ শুভ উদ্বোধন কৰে সমষ্টি খনৰ বিধায়ক নিজানুৰ ৰহমানে । ভাৰতবৰ্ষ ৭৭ বছৰ পূৰ্বে স্বাধীনতা লাভ কৰিছে যদিও উক্ত ৰাস্তাটোৰ প্ৰতি কোনো এজন মন্ত্রী, সাংসদ, বিধায়কে অকণো কাণসাৰ নিদিয়াৰ ফলত অত্রাঞ্চলৰ ৰাইজে যমৰ যাতনা ভুগিব লগীয়া হৈছিল যদিও আজি ৰাস্তা খনৰ নিৰ্মাণ কামৰ শুভ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত উপস্থিত ৰাইজৰ মাজত উৎফুল্লিত হোৱা পৰিলক্ষিত হয় । কিয়নো দীৰ্ঘদিনীয়া যাতায়ত ব্যৱস্থাৰ সমস্যা স্থায়ী সমাধান হোৱাত উক্ত অঞ্চলৰ ৰাইজে বিধায়ক নিজানুৰ ৰহমানক ভূয়সী প্ৰশংসা কৰিছে । উক্ত শুভ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে ধুবুৰী জিলাৰ গড়কাপ্তানি বিভাগৰ অভিযন্তা, ঠিকাদাৰ আনোৱাৰুজ্জামান, আলমগঞ্জ সমবায় সমিতিৰ সভাপতি মহিজুৰ ৰহমান, প্ৰাক্তন আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য পিয়াৰ বক্স ।

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here