বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে তৎপৰ হৈছে পৰিছে প্ৰতিটো ৰাজনৈতিক দল

    0
    82

    বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে তৎপৰ হৈছে পৰিছে প্ৰতিটো ৰাজনৈতিক দল
    দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , নজৰুল ইছলাম , বটদ্ৰৱা , ২৩ ফেব্ৰুৱাৰী : আৰম্ভ হৈছে প্ৰতিটো ৰাজনৈতিক দলৰ নিৰ্বাচনী কোচকাৱাজ । সমষ্টিয়ে সমষ্টিয়ে বাজিছে নিৰ্বাচনী ৰণডংকা । কি কংগ্ৰেছ ,কি বিজেপি,কি এআইইউডিএফ,কি অসম জাতীয় পৰিষদ , কি ৰাইজৰ দল। ইতিমধ্যে সকলো দলেই আৰম্ভ কৰিছে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ । সমাগত বিধান সভা নিৰ্বাচন সকলো দলেই চলাইছে নিজৰ নিজৰ দলৰ প্ৰচাৰ কাৰ্য্য । তৎপৰ হৈ পৰিছে অসম জাতীয় পৰিসদৰ নেতা-কৰ্মী । যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত আজি দলটিৰ কেন্দ্ৰিয় কাৰ্য্য নিৰ্বাসক তথা বটদ্ৰবা সমষ্টিৰ সম্বাব্য প্ৰাৰ্থী আদিত্য বৰা ভোটাৰ ৰাইজৰ ওচৰলৈ গৈ প্ৰচাৰ চলোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে । তেওঁ সাংবাদিকৰ লগত মত ব্যক্ত কৰে যে পুৰণা দল সমূহৰ প্ৰতি ৰাইজৰ মোহ ভংগ হৈছে । গতিকে , এইবাৰ অসম জাতীয় পৰিষদ দলক ভোটাৰ ৰাইজে আঁকোৱালি লৈছে । আগন্তক নিৰ্বাচনত অসমত অসম জাতীয় পৰিষদৰ নেত্বিত্বত চৰকাৰ হব , সেই কথা নিশ্চিত । নেতাগৰাকীক এই প্ৰচাৰ কাৰ্য্যত সংঘ দিয়ে অসম জাতীয় পৰিষদৰ যুৱশক্তিৰ আহ্বায়ক হিৰকজ্যোতি বৰাই ।

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here