বৰপেটাত কংগ্ৰেছৰ বুথ সংকল্প শিবিৰ

    0
    71

    বৰপেটাত কংগ্ৰেছৰ বুথ সংকল্প শিবিৰঃ কংগ্ৰেছৰ দখলত থকা সমষ্টিত মিত্ৰদলে সভা সমিতি কৰাতো উচিত নহয়ঃ কংগ্ৰেছ সাংসদ আব্দুল খালেক ,বৰপেটা সমষ্টি কংগ্ৰেছক লাগিবই

    প্ৰতিবেদক মনজিৎ দাস , হাউলী , ১৭ ফেব্ৰুৱাৰীঃ নিৰ্বাচনৰ বাবে কংগ্ৰেছ কৰ্মীসকলক সাজু কৰি তোলাৰ কাম আৰম্ভ কৰিছে কংগ্ৰেছে ৷ ইতিমধ্যে জিলাই জিলাই অনুষ্ঠিত হৈছে কংগ্ৰেছৰ বুথ সংকল্প সন্মিলন ৷ মঙলবাৰে বৰপেটাত অনুষ্ঠিত হোৱা বুথ সংকল্প সন্মিলনত অংশগ্ৰহন কৰা প্ৰতিজন নেতা কৰ্মীয়ে আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনত একত্ৰিত হৈ বিজেপিৰ অপশাসন ওফৰাবলৈ সংকল্পবদ্ধ হয় । কংগ্ৰেছৰ ছট্টিছগড়ৰ বুথ প্ৰশিক্ষক ৰাজেন্দ্ৰ শুক্লাই অংশগ্ৰহন কৰা সংকল্প সন্মিলনত অংশগ্ৰহন কৰি মহাজোঁটৰ জঁট সম্পৰ্কে মন্তব্য কৰে বৰপেটাৰ সাংসদ আব্দুল খালেকে ৷ বিশেষকৈ কংগ্ৰেছৰ নেতৃত্বত গঠন হোৱা মহাজোঁটৰ মাজত আসন বুজাবুজিক লৈ অব্যাহত থকা টনা আজোৰাৰ মাজতে খালেকৰ মন্তব্য- কংগ্ৰেছৰ দখলত থকা সমষ্টিত মিত্ৰদলে সভা সমিতি কৰাতো উচিত নহয় ৷ স্বাভাৱিকতেই ইটো দলে সিটো দলৰ বিৰুদ্ধে শক্তি প্ৰদৰ্শণৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই বুলিও দোহাৰে সাংসদ আব্দুল খালেকে ৷ বৰপেটা বিধান সভা সমষ্টি ভিত্তিত অনুষ্ঠিত সংকল্প শিবিৰত অংশ লৈ সাংসদসগৰাকীৰ দাবী – বৰপেটাৰ আটাইবোৰ সমষ্টিত কংগ্ৰেছ দল শক্তিশালী স্থিতিত আছে আৰু জিকিব পৰা অৱস্থাত আছে ৷ ইপিনে বৰপেটাকে ধৰি জিলাখনৰ কেবাটাও সমষ্টি এআইইউডিএফে দাবী কৰাক লৈ সাংসদ গৰাকীৰ দাবী- বৰপেটা আসনখন কংগ্ৰেছক লাগিবই ৷ বৰপেটা সমষ্টি এআইইউডিএফক এৰি দিয়াৰ কোনো প্ৰশ্নই নাই ৷ একেদৰে সৰুক্ষেত্ৰী সমষ্টিক লৈ এআইইউডিএফে একপ্ৰকাৰ আকোঁৰগোজ স্থিতি গ্ৰহন কৰাৰ বিপৰীতে সৰুক্ষেত্ৰীত কংগ্ৰেছৰ স্থিতি শক্তিশালী আৰু জিকিব পৰা অৱস্থাত থকা বুলিও দাবী কৰে সাংসদগৰাকীয়ে ৷ ইপিনে বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছৰ অন্যতম সাধাৰন সম্পাদক ৰূস্তম আলীৰ মন্তব্য- কংগ্ৰেছৰ দখলত থকা সমষ্টি এৰিবলৈ ৰাজী নহয় বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছ ৷ জিকাৰ সম্ভাৱনা থকা বৰপেটা জিলাৰ সমষ্টিসমুহ এৰি নিদিবলৈ কংগ্ৰেছ হাইকমাণ্ডক ইতিমধ্যে পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰা বুলি মন্তব্য কৰে বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছৰ নেতাগৰাকীয়ে ৷ ইপিনে বিজেপিক পৰাভূত কৰাৰ স্বাৰ্থত এআইইউডিএফৰ সৈতে মিত্ৰতা কৰি কংগ্ৰেছে যেন ভৰিৰ তলৰ মাটিখিনিও হেৰুৱাবলগীয়া নহয় কংগ্ৰেছ নেতাদুগৰাকীৰ ভাষ্যত যেন তাৰেই প্ৰতিচ্ছৱি ফুটি উঠিছে ৷ উল্লেখ্য যে, কংগ্ৰেছৰ দখলত থকা আৰু কংগ্ৰেছৰ শক্তিশালী সাংগঠনিক স্থিতি থকা বৰপেটা, সৰুক্ষেত্ৰী, বাঘবৰ আদিকে ধৰি ৰাজ্যৰ প্ৰায় ২২ টা সমষ্টিত চকু দিছে মহাজোঁটৰ অংশীদাৰ দল এআইইউডিএফে ৷ আৰু ইয়াকে লৈ দল দুটাৰ মাজত ভিতৰি ভিতৰি অসন্তুষ্টি চলি অাছে বুলি মতপোষন কৰে৷

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here