সাংসদ সৌমিত্ৰই বাবুলক ছচিয়াল মেডিয়াত প্ৰতিক্ৰিয়া

121

সাংসদ সৌমিত্ৰই বাবুলক ছচিয়াল মেডিয়াত প্ৰতিক্ৰিয়া

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ , ষ্টাফ ৰিৰ্পটাৰ , ১৯ ছেপ্তেম্বৰ : বাবুল সুপ্ৰিয় ঘাঁহনি শিবিৰত নাম ভৰ্তি কৰাৰ বয়স অনুসৰি ছচিয়েল মিডিয়াত ভাঁহি আহিছে। একেদৰে , বিজেপি সাংসদ সৌমিত্ৰ খানে ফেচবুকত বাবুলক আক্ৰমণ কৰি এটা মিম শ্বেয়াৰ কৰিছে। কোনটো নেটিজেনসকলে কুৎসিত বুলি দাবী কৰে। সৌমিত্ৰই তেওঁৰ দেৱালত জানিক কৃষ্ণনেন্দু কাৰৰ এটা মিম শ্বেয়াৰ কৰিছিল। বাবুলক শব্দটোৰ ছন্দত তিনি আখৰৰ ‘পাজল’ত আক্ৰমণ কৰা হৈছিল। সেই ধাঁধাটোত , শব্দবোৰ শুনা নাযায় , যিবোৰ অতি কুৎসিত। নেটিজেনসকলে কয় , ‘বাবুল এজন দুবাৰ সাংসদ। তেওঁ ৭ বছৰ ধৰি কেন্দ্ৰীয় ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী হৈ আছে। তেওঁ সলনি হ’লেও তেওঁক বেয়াকৈ আক্ৰমণ কৰা উচিত নহয়। আৰু সৌমিত্ৰ নিজেই তৃণমূলৰ পৰা বিজেপিলৈ আহিছে। তাৰ আগতে তেওঁ কংগ্ৰেছত আছিল। ‘বাবুল তৃণমূললৈ গৈছিল , কিন্তু বিজেপিয়ে তেওঁক আক্ৰমণ কৰাৰ পথত খোজ কাঢ়ি নাছিল। বাদাজোক ‘বিশ্বাসঘাতক’ বুলি কোৱা হৈছে। বিজেপি সূত্ৰই কৈছিল যে , বাবুলে বেছি আক্ৰমণৰ ৰাস্তাত খোজ কাঢ়িব নোৱাৰিব। সেইদিনা এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰি প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় ৰাজ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে নিজেই কয় যে , ৰাজনৈতিক বাধ্যবাধকতাৰ বাবে বিজেপি নেতাসকলে তেওঁক আক্ৰমণ কৰিব। সেয়া স্বাভাৱিক। কিন্তু কঠোৰ শব্দ সহ্য নকৰিব। বিষ্ণুপুৰৰ সাংসদজনে ৰাজনৈতিক আক্ৰমণৰ বাবে সেই সীমা এৰিছিল নেকি? এই সন্দৰ্ভত সৌমিত্ৰ আৰু বিজেপি নেতাসকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰা হৈছিল , কিন্তু কোনো সঁহাৰি পোৱা নাছিল। আনহাতে , কেইদিনমান আগতে তেওঁ টুইট কৰিছিল , ‘মোডী হে তো মুমকিন হে। দেওবাৰে , দল ত্যাগৰ পিছত , বাবুলে মন্তব্য কৰিছিল যে , মমতা ২০২৪ চনত ভাৰতৰ অন্যতম আশা আছিল। ২০২৪ চনত মমতা প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ মুখ নেকি? ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত বাবুলে কয় , “মই আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় লোকসকলক প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে চাব বিচাৰোঁ। কোনো সন্দেহ নাই যে , মমতা বেনাৰ্জী তেওঁলোকৰ মাজৰ এজন। মোডীজী ২০১৪ চনত দেশৰ আশা আছিল। মই ২০২৪ চনত থকা দলটোৰ বাবে সম্পূৰ্ণ আশাৰ তালিকাত শীৰ্ষত থাকিম। ইয়াত কোনো ত্ৰুটি নাই। ‘বাবুলে আজিৰ দিনটোতে পুনৰ কৈছিল যে , তেওঁ তৃণমূলৰ পৰা এটা ডাঙৰ সুযোগ পাইছিল। তেওঁৰ কথাত , ‘তেওঁলোকে যি কৈছিল , তাৰ দ্বাৰা মই অনুপ্ৰাণিত হৈছিলোঁ। মোৰ মনত এটা অপ্ৰয়োজনীয়তা আছিল। মই অৱসৰপ্ৰাপ্ত হৃদয় লাভ কৰি আছিলোঁ। বহুলোকে কৈছিল যে , ৰাজনীতি বাদ দিব নালাগে। বংগৰ মমতা দিদি ভাৰতৰ এগৰাকী গুৰুত্বপূৰ্ণ নেতা হৈ পৰিছে , তেওঁ মোক এটা সুযোগ দিছে। মই কালি অভিষেকৰ সৈতেও কথা পাতিছিলোঁ। মই যথেষ্ট সমৰ্থন আৰু মৰম পাইছোঁ। এইটোও এটা গোট , যাৰ সৈতে মোৰ এটা বেয়া সম্পৰ্ক আছিল।