টি ২০ বিশ্বকাপৰ দ্বিতীয়খন ৱাৰ্ম আপ মেচত ভাৰতে ধৰাশায়ী কৰিলে অষ্ট্ৰেলিয়াক, ৰোহিত-ৰাহুলৰ দৰ্শনীয় বেটিং

117

টি ২০ বিশ্বকাপৰ দ্বিতীয়খন ৱাৰ্ম আপ মেচত ভাৰতে ধৰাশায়ী কৰিলে অষ্ট্ৰেলিয়াক, ৰোহিত-ৰাহুলৰ দৰ্শনীয় বেটিং

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ, ষ্টাফ ৰিপৰ্টাৰ, ২০ অক্টোবৰঃ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে ডুবাইত অনুষ্ঠিত টি-২০ বিশ্বকাপ টি ২০ বিশ্বকাপৰ দ্বিতীয়খন ৱাৰ্ম-আপ মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াক ৯ উইকেটত পৰাস্ত কৰে । বুধবাৰে ডুবাইৰ আইচিচি ক্ৰিকেট একাডেমী গ্ৰাউণ্ডত নিৰ্ধাৰিত ২০ অভাৰত অষ্ট্ৰেলিয়াই ৫ উইকেটত ১৫২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। যাৰ পিছত ভাৰতে ১৭.৫ অভাৰত মাত্ৰ ১ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰে । ৰোহিত শৰ্মাই ৬০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি উভতি আহে , হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াই (১৪) বিজয়ী ছয় ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে । সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ২৭ টা বলত ৩৮ ৰাণ কৰি অপৰাজিত হৈ থাকে । এষ্টন এগাৰে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হৈ একমাত্ৰ উইকেটটো দখল কৰে । ১৫৪ ৰাণৰ লক্ষ্য ৰক্ষা কৰি ভাৰতীয় দলটোক কে এল ৰাহুল আৰু ৰোহিত শৰ্মাই ভাল আৰম্ভণি দিয়ে । দুয়োজনে ৯.১ অভাৰত ৬৮ ৰাণ যোগ কৰিছিল । অংশীদাৰীত্বটো এষ্টন এগাৰে ভংগ কৰে আৰু কে এল ৰাহুলে(৩৯)ডেভিদ ৱাৰ্ণাৰৰ হাতত ধৰা পৰে । ৰাহুলে তেওঁৰ ৩১ টা বলৰ ইনিংছত ২ টা চাৰি আৰু ৩ টা ছয় কোবাই । ৰোহিতে তেতিয়া সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ সৈতে ইনিংছটো আগুৱাই লৈ যায় । ভাৰতৰ ১০০ ৰাণ ১২.৪ অভাৰত সম্পূৰ্ণ কৰে ।