নগৰবেৰাৰ নতুন বদলাত নাওঁ খেল প্ৰতিযোগিতা, আজমল হকৰ নাওঁ প্ৰথম স্থান লাভ কৰে

138

নগৰবেৰাৰ নতুন বদলাত নাওঁ খেল প্ৰতিযোগিতা, আজমল হকৰ নাওঁ প্ৰথম স্থান লাভ কৰে

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা, নগৰবেৰা , ৪ ছেপ্টেম্বৰঃ কামৰূপ জিলাৰ বকো সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত নগৰবেৰাৰ নতুন বদলাত এদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে আয়োজন কৰে সৰু নাওঁ খেল প্ৰতিযোগিতা । ৰাজ্যত ক্ৰমান্বয়ে যেন বিলুপ্ত হবলৈ ধৰিছে পৌৰাণিক খেল ধেমালি সমূহ আৰু ইয়াৰ মাজতে গ্ৰামাঞ্চলৰ একাংশ লোকে জীয়াই ৰাখিবলৈ আপ্ৰাণ চেষ্টা কৰিছে পৰম্পৰাগত নাওঁ খেল প্ৰতিযোগিতা । কামৰূপৰ বকো সমষ্টিৰ নগৰবেৰাৰ নতুন বদলাত ইএনডি মথাউৰিৰ সুতিত বুকুত নতুন বদলা গাওঁৰ ৰাইজৰ উদ্যোগত এদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে আয়োজন কৰে হাত নাওঁ খেল প্ৰতিযোগিতা । খেলত বিভিন্ন ঠাইতৰ পৰা প্ৰায় কুৰি খন নাওঁ প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণ কৰে যদিও ইয়াৰে বদলা পথাৰৰ আজমল হকৰ নাওঁ প্ৰথম স্থান , ৰঙ্গেশ্বৰী গাঁৱৰ হাফিজুৰ ৰহমানৰ নাওঁ দ্বিতীয় স্থান আৰু আল আমিন নাওঁ খন তৃতীয় স্থান লাভ কৰে । আয়োজক সমিতিয়ে জনোৱা মতে , নাওঁ খেলৰ প্ৰথম পুৰস্কাৰ ড্ৰেছিং আইনা দ্বিতীয় পুৰস্কাৰ ডাইনিং ছেট এটা আৰু তৃতীয় পুৰস্কাৰ কলহ এটা । তাহানিৰ ৰজা দিনীয়া এই পৰম্পৰাগত নাওঁ খেল প্ৰতিযোগিতাৰ আনন্দ উল্লাসে প্ৰমাণ কৰি দিলে যে গ্ৰামাঞ্চলত আজিও অক্ষত আছে । আধুনিকতাৰ পৰশে যেন চুব পৰা নাই খেল বিধক । প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণ কৰা নাওঁ সমুহ প্ৰতিদ্বন্দিতা আগবঢ়োৱাৰ সময়ত মথাউৰিৰ ওপৰত হাজাৰ হাজাৰ পুৰুষ , মহিলা, শিশুৰ হৰ্ষোল্লাস কৰি নাওঁৰ বাইচাল সকলক প্ৰেৰণা দিয়াৰ লগতে উপভোগ কৰে নাওঁ খেলৰ মনোমোহা দৃশ্য ।