ডিব্ৰুগড়ত এচিড আক্ৰমণত বলি হোৱা যুৱতীৰ খবৰ ললে ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী পিয়ুয হাজৰিকাই

72

ডিব্ৰুগড়ত এচিড আক্ৰমণত বলি হোৱা যুৱতীৰ খবৰ ললে ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী পিয়ুয হাজৰিকাই

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা, ডিব্ৰুগড় ,১৯ ফেব্ৰুৱাৰী : প্ৰেমৰ দিৱসৰ দিনাই ডিব্ৰুগড়ত সংঘটিত হৈছিল নিকৃষ্ট কাণ্ড । প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ প্ৰত্যাখ্যান কৰা বাবে এগৰাকী যুৱতীৰ শৰীৰত ছটিয়াই দিয়া হৈছিল এচিড । ডিব্ৰুগড় আমোলাপট্টী নাট্য মন্দিৰৰ সন্মুখত ১৪ ফেব্ৰুৱাৰী দিনা সন্ধিয়া সংঘটিত হৈছিল এই ঘটনা । যি ঘটনাই ৰাজ্য খনতে চাঞ্চল্য সৃষ্টি কৰিছিল । এগৰাকী মহিলা দেহত বৌদ্ধদেৱ দাস নামৰ এটা লম্পতে ছটিয়াই দিছিল এচিড । ইফালে , ঘটনা সংঘটিত কৰা দিনাই লম্পত বৌদ্ধদেৱ দাসক আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে । বৰ্তমান এই লম্পত গৰাকী ঘৰৰ আলহী । ইফালে , ডিব্ৰুগড়ৰ অসম চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত বৰ্তমান চিকিৎসাধীন হৈ আছে এচিড আক্ৰমণত বলি হোৱা মহিলা গৰাকী আৰু আজি অসম চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী স্বাস্থ্য পীয়ুষ হাজৰিকা উপস্থিত হৈ স্বাস্থ্যৰ বুজ লোৱাৰ লগতে তেওঁ লগত মত বিনিময় কৰে। লগতে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে যুৱতীগৰাকী সকলো চিকিৎসা বিনামূলীয়া কৰিব বুলি ঘোষণা কৰাৰ লগতে যুৱতীগৰাকীয়ে ইচ্ছা কৰিলে ৰাজ্যৰ বাহিৰলৈ চিকিৎসা কৰিবলৈ নিয়াৰ হব বুলি সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশ কৰে মন্ত্ৰী পীযুষ হাজৰিকাই।

Total Page Visits: 17 - Today Page Visits: 1