গোলাঘাটত জিলা প্ৰশাসনৰ সৈতে পৰ্যালোচনা বৈঠকত বিভিন্ন আঁচনিৰ অগ্ৰগতি আৰু বিভাগসমূহৰ কাম-কাজৰ বুজ ল’লে মন্ত্ৰী যোগেন মহনে

184

গোলাঘাটত জিলা প্ৰশাসনৰ সৈতে পৰ্যালোচনা বৈঠকত বিভিন্ন আঁচনিৰ অগ্ৰগতি আৰু বিভাগসমূহৰ কাম-কাজৰ বুজ ল’লে মন্ত্ৰী যোগেন মহনে

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , বিনোদ কুমাৰ নাথ , গোলাঘাট , ২৯ ছেপ্টেম্বৰঃ ৰাজহ আৰু দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা,পাৰ্বত্য এলেকা উন্নয়ন আদি বিভাগৰ মন্ত্ৰী শ্ৰী যোগেন মহনে আজি নিশা গোলাঘাটৰ আৱৰ্ত ভৱনৰ সভাকক্ষত জিলা প্ৰশাসনৰ সৈতে জিলাখনত ৰূপায়িত বিভিন্ন চৰকাৰী আঁচনিৰ কামৰ অগ্ৰগতি তথা বিভাগসমূহৰ কাম-কাজৰ বুজ লয় । জিলা উপায়ুক্ত শ্ৰী মৃগেশ নাৰায়ণ বৰুৱাই মন্ত্ৰী গৰাকীক বিভিন্ন বিভাগ তথা আঁচনিৰ কাম-কাজ সন্দৰ্ভত বিতংভাৱে অৱগত কৰায় । শ্ৰী মহনে জল জীৱন অভিযান , ক’ভিডৰ প্ৰতিষেধক প্ৰদান কাৰ্যসূচী , অংগনৱাড়ী কেন্দ্ৰসমূহৰ বৰ্তমানৰ অৱস্থা , ৰাজহ বিভাগৰ কাম-কাজ , পাঠদান পুনৰ আৰম্ভ হোৱা বিদ্যালয় সমূহৰ অৱস্থা , প্ৰাকৃতিক দুৰ্যোগৰ মুখামুখি হোৱাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় আন্তঃগাঁথনি,হাতী-মানুহৰ সংঘাত আদি বিভিন্ন দিশ পৰ্যালোচনা কৰে । তেওঁ ৰাজহ বিভাগৰ দ্বাৰা অচিৰেই ৰূপায়ন কৰিবলগীয়া মিছন বসুন্ধৰা সন্দৰ্ভতো আলোচনা কৰে । তেওঁ প্ৰতিটো বিভাগকে দুৰ্নীতিমুক্ত কৰাৰ স্বাৰ্থত বিষয়াসকলক সজাগ হৈ কাম কৰিবলৈ আহ্বান জনায় । মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে কয় যে , দুৰ্নীতি নোহোৱা কৰিবৰ বাবে প্ৰশাসন ব্যৱস্থাৰ লগতে প্ৰতিজন ব্যক্তি তথা নাগৰিকে ভিতৰৰ পৰা বিষয়সমূহ অনুধাৱন কৰিব লাগিব । আজিৰ সভাত অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত ক্ৰমে শ্ৰী মুন গগৈ , শ্ৰীযুতা পল্লৱী গগৈ , শ্ৰী কুলদীপ হাজৰিকা আৰু প্ৰশাসনৰ বিষয়াসকল তথা চক্ৰ বিষয়া সকল উপস্থিত আছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে ৷