নতুন বছৰৰ নতুন পৰিকল্পনাৰে বংকুৱালৰ উদিয়মান কণ্ঠশিল্পী পিকে ৰাজৰ নতুন গীত সোণফুল গীত শুভমুক্তি

0
127

নতুন বছৰৰ নতুন পৰিকল্পনাৰে বংকুৱালৰ উদিয়মান কণ্ঠশিল্পী পিকে ৰাজৰ নতুন গীত সোণফুল গীত শুভমুক্তি

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা,মহুৰামুখ , ২৭ জানুৱাৰীঃ মহুৰামুখৰ উত্তৰ অংশৰ বানে বিধস্ত কৰা বংকোৱাল অঞ্চলৰ কেইবাগৰাকীও শিল্পীৰ প্ৰচেষ্টাত জন্মলাভ কৰা সুৰ বাহিনীয়ে ৰাইজৰ মাজত সমাদৰ পোৱাৰ সমান্তৰালকৈ ময়ুৰী প্ৰদাক্সনে ইতিমধ্যে কেইবাটাও জনপ্ৰিয় গীত উপহাৰ দিছে ৰাইজক ৷ গণৰাজ্য দিৱসৰ প্ৰাক্ ক্ষণত সুৰ বাহিনীৰ অন্যতম কণ্ঠশিল্পী পি কে ৰাজে “সোণফুল” ২০২১ নামেৰে এটি নতুন বিহু গীত প্ৰচলিত গীতৰ আধাৰত অসম বাসীলৈ আগবঢ়ায় ৷ এই উপলক্ষে পি কে ৰাজৰ বাসগৃহত আয়োজিত এক আৰম্ভপূৰ্ণ অনুষ্ঠানত গীতটি উদ্মোচন কৰে৷সুৰ বাহিনীৰ অন্যতম সদস্য বিশ্বজিত মৰাঙে আতঁধৰা অনুষ্ঠানত গীত টো শুভমুক্তি কৰে দৈনন্দিন বাৰ্তাৰ মহুৰামুখৰ স‌ংবাদিক বলোৰাম কামানে । গীতটো কণ্ঠদান কৰিছে পিকে ৰাজ,বিশ্বজিৎ, পৰশমণি আৰু ৰূপা। স‌ংগীত কৰিছে বিশ্ব জিৎ মৰাঙে,গীতৰ কথা সুৰ কৰিছে সুৰেশ বৰিৰ ,গীতটোৰ বাহী ৰাকেশ পাঠৰিৰ । বংকুৱালৰ উদিয়মান কণ্ঠ শিল্পী পিকে ৰাজৰ সোণফুল এই বিহু গীতটো অসমৰ ৰাইজে আকোৱালি লৱ বুলি আশা বাদী শিল্পী গৰাকী ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here