‘ভোটৰ বাবে নগদ ধন’ক লৈ বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে চাঞ্চল্যকৰ অভিযোগ উত্থাপন তৃণমূল

0
26

‘ভোটৰ বাবে নগদ ধন’ক লৈ বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে চাঞ্চল্যকৰ অভিযোগ উত্থাপন তৃণমূল

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , অনলাইন , ৭ এপ্ৰিলঃ যদি বিজেপি প্ৰাৰ্থীক ভোট দিয়া হয়,পদ্ম বাহিনীয়ে কুপন বিতৰণ কৰি আছে যে মোডী সভালৈ গ’লে প্ৰতি জনৰ বাবে ১০০০ টকা পৰিশোধ কৰা হ’ব । অভিযোগটো সুখেন্দু শেখৰ ৰয়ৰ । গেৰুৱা শিবিৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বৈঠকত জনসমাগম কৰিবলৈ ধন বিতৰণ কৰি আছে । তৃণমূলে বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে এনে ভয়ংকৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে । যিটো বংগৰ ৰাজনীতিত অতি বিৰল । যদি বিজেপি প্ৰাৰ্থীক ভোট দিয়া হয়,পদ্ম বাহিনীয়ে কুপন বিতৰণ কৰি আছে যে মোডী সভালৈ গ’লে প্ৰতি জনৰ বাবে ১০০০ টকা পৰিশোধ কৰা হ’ব । দলৰ সাংসদ সুখেন্দু শেখৰ ৰয়ে তৃণমূল ভৱনত এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰাৰ পিছত এই অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল । বিষয়টো চোৱা-চিতা কৰিবলৈ আয়োগৰ হস্তক্ষেপদাবী কৰা হৈছে । তৃণমূলৰ সাংসদ সুখেন্দু শেখৰ ৰয়ে বুধবাৰে টপচিয়াৰ দলীয় কাৰ্যালয়ত এখন সংবাদমেলত কয় যে , “বহুতো বিজেপি নেতাৰ সভা খালী হৈ আছে । হেলিকপ্টাৰ বিভ্ৰাটৰ বাবে অমিত শ্বাহেও পিছুৱাব লগা হৈছিল । প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বৈঠকত যাতে এনে নহয় , তাৰ বাবে ধন বিতৰণ কৰা হৈছে । পশ্চিম বংগৰ ৰাজনীতিত ভোটৰ বাবে এনে নগদ ধন কেতিয়াও হোৱা নাই । তৃণমূলে বিচাৰে যে নিৰ্বাচন আয়োগে বিষয়টোত তৎক্ষণাৎ হস্তক্ষেপ কৰক ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here